Zawsze  młodo

bez skalpela, botoxu, strzykawki...

W przypadku pierwszego objawu niezadowolenia jak i braku rozumienia treści proszę opuścić stronę. Ponadto Autorzy strony nie odpowiadają  za żaden rodzaj szkód powstałych w wyniku dostępu do niniejszej strony internetowej lub korzystania z niej; odbywa się to na wyłączną odpowiedzialność osoby odwiedzającej stronę internetową.  Na każdej ze stron są zamieszczone stosowne ostrzeżenia. Więcej na Disclaimer.  Strona wiecznamlodosc.com nie zbiera i nie przetwarza danych osobowych.

Tu nie znajdziesz gotowych recept, przepisów a jedynie drogowskazy z których możesz skorzystać w układaniu swojego indywidualnego stylu odżywiania i nikt za Ciebie tego nie zrobi. Mogą w tym pomóc poniższe publikacje.

1. Odżywianie w sposób jak  najbardziej odpowiedni dla Ciebie z ograniczeniem cukru, GMO i chemii. 

2. Zmiana z produktów wysoko przetworzonych na produkty: organiczne, raw food, eco food pochodzenia roslinnego.

3. Produkty zwięrzęce z ogranicznych hodowli na naturalnych paszach

4. Unikanie martwej żywności np świerze mleko w kontekście poddanego procesom technologicznym czyli żywność uszkodzona chemicznie, termicznie lub poddana innej obróbce jak homogenizacja

5. nie uwzględnianie w dietetyce zachodniej  termiki tak żywności jak i przypraw  

6. Technologie nowoczesne do czego mają prowadzić?  Senomyx który wykorzystuje HEK-293 (komórki nerek ludzkich embrionów) do produkcji wzmacniaczy smaku do napojów, zawoalowany kanibalizm?

7. brak  rozeznania co do "smaków" wg TCM 

8. Jak dużo zjadamy węglowodanów i konsekwencje dla zdrowia i starzenia się Kawka.je

Do rozważenia dieta wegetariańska. O mleku na akademiawitalnosci-pl i o UTH –martwa uszkodzona termicznie żywność. 

Ustalając żywienie trzeba uwzględnić klimat , zima jest wilgotno zimo , podobnie jest w organiźnie trzeba go ogrzaći osuszyć np.przyprawy oregano, majeranek, cząber bazylia, imbir – suszony imbir jest silnie gorący, potrawy mają być ciepłe. Trzeba podnosić energetyke pokarmów  przez podsmażanie (warzywa nituje się z patelki-makrobiotyka). Podsmażanie jest dla zdrowych, dla chorych na  nowotwory zakazane, należy wtedy dusic wszystko, generalnie nie powinno się jeść smażonego , ale krótkie szybkie zjangizowanie na dużym ogniu - wok, dobrze nam zrobi;

Dlaczego nie dla białej mąki szczególnie z pszenicy ponieważ powoduje w nas narastanie wilgotności i doprowadziC nas może do śluzu śluz w w TCM  jest dla nas abstrakcją ale oznacza ciężkie schorzenia. Przy pogodzie w zimie kiedy jrst wilgotno i zimo trzeba jeść gorące pokarmy. 

Trzeba też stosować duże ilości przypraw , przyprawy dokwaszają nam żołądek, wszystko co jest słone czy gorzkie dokwasza nam żołądek. SÓL smak słony wg TCM rozpuszcza konglomeraty i guzy. Wszystkie płyny w naszym organizmie są słone. 

Tłuszcze: masło dobrej jakości masło , oleje  do smażenia kokosowy. Oleje na zimno dla kobiet lniany codziennie , mężczyźni olej dyniowy, olej konopny, ostropestrowy  te oleje są znane od wiekow naszym organizmom i są dobrze przyswajane. Żywność też ma nam oczyszczać jelita czyli błonnik w diecie wyst.  w warzywach lub chleb z kaszy gryczanej.  

W odżywianiu nie ma uniwersalnych diet, ponieważ każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, odpowiednią termikę pokarmu i jego działanie. Moim zdaniem dietę determinuje odpowiednia diagnostyka i niedobory oraz regionalizm danej populacji np. to co jest dobre w tropikach (owoce cytrusowe) w krajach, gdzie mamy długie zimy, jesienie, wiosny, ten pokarm rozregulowuje naszą immunologię. Należy jeść pokarmy występujące w danej szerokości geograficznej w której żyjemy.

Niesłychanie istotne jest dobre trawienie i dokwaszanie żołądka dla dobrego trawienia, ponieważ tylko strawiona treść może być wykorzystywana jako budulec. Wynikiem tego jest nie rozcieńczanie soków żołądkowych, tzn. nie popijamy posiłków. Pamiętając jednocześnie, że ciało potrzebuje dużych ilości płynów, szczególnie wody (najlepiej strukturalnej), ażeby mogło zachować swoje fizjologiczne funkcje.

picie wody zakwaszanie żołądka water 1  zakwaszanie żoładka test

 Najważniejsze błędy żywieniowe to:

- częste i nieregularne posiłki posiłki 5-7 razy dziennie i ich popijanie,  często  niespożywanie śniadań.

- odżywianie jednostronne, za wyjątkiem diet celowanych dla osiągnięcia odpowiednich reakcji organizmu (np. dieta ketogenna).

- przeprowadzanie głodówek w nieodpowiedniej porze roku. Trzeba uwzględniać klimat i porę roku

- nieprzestrzeganie zasad diety rozdzielnej. Na talerzu jak najprostsze posiłki i jadanie „podobne z podobnym”

- niejedzenie dobrych tłuszczy, np. masła, żółtek, olei na zimno tłoczonych.

- żywienie ma być dopasowane  do klimatu i pory roku, wszystkie pokarmy mają swoją specyficzną termikę, poczynając od gorących, ciepłych, neutralnych, chłodnych, a kończąc na zimnych.

- spożywanie żywności nadmiernie przetworzonej martwej żywności „ plastikowe jedzenie”

- spożywanie za dużej ilości cukru, mąki glutenowej i nabiału z brakiem  w diecie bakterii i kiszonek.

- „żołądek to nie mieszarka”, należy właściwie układać jadłospis, zgodnie z zasadą najszybciej trawimy zasady – surówki, potem węglowodany, najdłużej zaś białka.

- nie przestrzeganie postów, które były wprowadzane także dla zdrowia.

... wynotowane z wykładów Łukasza Lubickiego wykłady na YT i seminaria.  

Chcesz długo i zdrowo życ .... Zapoznaj sie z poniższymi pozycjami, tylko edukacja i po niej praktyka zapewnią Ci długie i zdrowe życie.

Sięgnij po zdrowie 

Publikacja kieruje uwagę czytelnika na holistyczną koncepcję człowieka, która obejmuje troskę o niego w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym.Jak zostać wegetarianinem 

http://sklep.znakiczasu.pl/poradniki/654-jak-zostac-wegetarianinem-5-prostych-krokow-.html

5 prostych kroków Wiele mówi się o korzyściach zdrowotnych płynących ze stosowania diety wegetariańskiej. Jednak często nie wiemy na czym ona polega. Ksiażka proponuje proces 5 kroków do przeprowadzenia zmiany żywieniowej. Skorzystaj z jej przepisu,a sam przekonasz się, jak szybko i bezboleśnie osiągniesz swój cel i... zostaniesz wegetarianinem!Superodżywcze soki i smoothie 

http://sklep.znakiczasu.pl/zdrowie/1315-superodzywcze-soki-i-smoothie.html

W książce znajdziesz ponad 100 pięknie ilustrowanych przepisów na pyszne soki warzywne i owocowe, takie jak zielone soki, smoothie proteinowe, soki oczyszczające, regenerujące i inne.


Dobre pozycje książkowe o naturalnych sposobach zachowania zdrowia i zdrowego żywienia. https://sklep.fzz.pl/


Dieta bez pszenicy - Davis William -Kardiolog 


Profesor Siergiej Batieczko - 7 kluczowych kroków do zdrowia

https://www.youtube.com/watch?v=jz6O2MiZdd0


PBM bez napisów


 Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie


Informacje i ksiązki są zamieszczone w celach informacyjnych, edukacyjnych, dyskusyjnych nad żywieniem..  Strony internetowe  zawierają  informacje jak i stwierdzenia  , które nie zastępują osobistego doradztwa ani też nie są formą jakiegokolwiek doradztwa Nie mogą być podstawą do formułowania zaleceń żywieniowych, terapeutycznyvch czy podstawą do tworzenia programów dietetycznych.  Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o zastosowaniu informacji, procesów, naturalnych środków, ziół, suplementów lub homeopatii zawsze najlepiej jest zasięgnąć porady dietetyka i  lekarza. 

www.wiecznamlodosc.com nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, w tym gwarancji przydatności handlowej i przydatności do określonego celu w odniesieniu do dokumentów dostępnych na tym serwerze. Ponadto niniejsza strona internetowa oraz jej autorzyi nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za dokładność, kompletność lub przydatność jakichkolwiek informacji, urządzeń, produktów, książek lub procesów ujawnionych w niniejszym dokumencie i nie stanowią, że korzystanie z takich informacji, urządzeń, produktów lub procesów nie naruszyłby praw własności prywatnej. Odniesienie w niniejszym dokumencie do konkretnego produktu handlowego, procesu lub usługi według nazwy handlowej, znaku towarowego, producenta lub w inny sposób niekoniecznie stanowi lub sugeruje jego poparcie, rekomendację lub faworyzowanie przez www.wiecznamlodosc.com lub jej autorów.